Habit këngëtarja: Jam gati të rris 10 fëmijë

Olta Boka këngëtarja e cila u bë nënë e një vajze disa muaj më parë, ka folur për jetën e saj private dhe ndryshimin që vajza i ka bërë jetës së saj. Olta i është rikthyer muzikës pas disa vitesh që nuk ishte prezente. Olta është shprehur: “Të sjellësh në jetë fëmijë është superfuqi. SuperheronjtëContinua a leggere “Habit këngëtarja: Jam gati të rris 10 fëmijë”

Sot është i shumëpaguar, por ja sa ka qënë pagesa e parë e Ledri Vulës

Ledri Vula këngëtari i mirënjohur në Shqiperi i cili ditën e djeshme festoi ditëlindjen, ka qënë prezent në një emision nga ku është pytur për fillimet e karrierës së tij. Ai është shprehur që ka qënë e vështirë jo vetëm se ka qënë fillesa por edhe pagesa e ulët që ka marrë për koncertin eContinua a leggere “Sot është i shumëpaguar, por ja sa ka qënë pagesa e parë e Ledri Vulës”

Preket në studio: Jam gati për të lotuar..

Eni Çobani në programin “Shihemi në Gjyq” tek E Diela Shqiptare ka kaluar një ndër situatat më të sikletshme dhe më prekëse. Të ftuar në emision kanë qenë një nuse dhe një vjehërr, Myzejeni dhe Kujtimi, ku kishin probleme me çështjen e një prone. Si familje ata kanë një pishinë në Gramsh, ku e gjithë punaContinua a leggere “Preket në studio: Jam gati për të lotuar..”

Sindi debaton. “Do të kisha kapur..”

Sindi një ndër emrat më të përfolur në emisionin “përputhen” ka qënë dje e ftuar në “Trotuar”. Ajo ka pasur një debat të ashpër me modelen Erjola Doci. Gjithcka nisi pas debatit që Sindi ka pasur në emision me Melisën dhe fjalëve që Sindi i është drejtuar kësaj të fundit “T’i je për një kafe”.Continua a leggere “Sindi debaton. “Do të kisha kapur..””

Sindi në një lidhje?! Kush është djali që i rrëmbeu zemrën?

Sindi një ndër emrat më të përfolur në emisionin “përputhen” ka qënë dje e ftuar në “Trotuar”. E ngacmuar nga protagonistët e emisionit për të folur për jetën e saj private, Sindi është shprehur se është në një lidhje të re. Mesa duket ajo e ka lënë pas Muratin dhe ndjenjat që kishte për të.Continua a leggere “Sindi në një lidhje?! Kush është djali që i rrëmbeu zemrën?”

Ja kush do ta prezantojë “Big Brother Vip”

“Big brother Vip” është një ndër spektaklet që pritet të startojë këtë tetor. Të shumta ka qënë komentet dhe haludimet se cilët do të jenë protagonistët por jo vetëm kaq. Është përfolur shumë edhe për prezantueset e mundshme. Një ndër emrat më të spikatur ka qënë Luana Vjollca, Arbana Osmani dhe Bora Zemani. Por mesaContinua a leggere “Ja kush do ta prezantojë “Big Brother Vip””

Tea: “Isha e shëndoshë prandaj më larguan..”

Tea Trifoni e cila u bë e njohur nga programi “përputhen” ka qënë pjesë edhe e programit “E diela shqiptare”. Tea ka qënë postiere e rubrikës “Ka një mesazh për ty”. Ditën e sotme Tea me anë të një ask-u në Instagram ka treguar për largimin nga ky program. Tea nëpërmjet këtij ask-u ka treguarContinua a leggere “Tea: “Isha e shëndoshë prandaj më larguan..””

Jepet masa për ngjarjen e ndodhur në Velipojë. Arrest me burg për 17-vjeçarin Dyli

Masakra e Velipojës disa ditë më parë e cila u shoqërua me vrasjen e një të riu 20 vjecar ditën e sotme është marrë vendimi nga gjykata e Shkodrës. Nga gjykimi i marrë është vendosur masa “arrest me burg” pa afat për Hasan Ferrcakun dhe Ermilind Dylin. Këta të dy ishin dy të plagosurit eContinua a leggere “Jepet masa për ngjarjen e ndodhur në Velipojë. Arrest me burg për 17-vjeçarin Dyli”

Përlotet Xhensila, Besi është arsyeja

Këngëtarja e njohur Xhensila Myrtezaj ishte e ftuar në emisionin “E ardhmja është vajzë” nga ku ka marrë një surprizë nga bashkëshorti i saj, Bes Kallaku. Pas fjalëve të tij, Xhensila u përlot dhe shpjegoi që pas lindjes së vajzës ajo është bërë më e ndjeshme. Besi shprehet në videon dedikuar saj: “Unë jam iContinua a leggere “Përlotet Xhensila, Besi është arsyeja”

Flet Xhensila: “Prindërit u divorcuan, por mami..”

Xhensila Myrtezaj është një ndër këngëtaret që ka qënë në qëndër të vëmendjes publike që në fillimet e saj. Tashmë ajo është nënë e një vajze të quajtur “Ajka”. Xhensila ka qënë e ftuar në emisionin “E ardhmja është vajzë”. Ajo ka folur për të kaluarën e saj duke cilësuar që muzika ka qënë shpëtimiContinua a leggere “Flet Xhensila: “Prindërit u divorcuan, por mami..””