Elvana Gjata rikthen trendet e viteve ‘90

Këngëtarja e mirënjohur Elvana Gjata ka qënë shpesh në qëndër të vëmendjes. Këtë vit ajo erdhi më fuqishëm në muzikë duke sjellë një album të titulluar “Celu” nga ku është pëlqyer dhe ka marrë shumë klikime. Por jo vetëm kaq, Elvana përvec muzikës ka sjellë edhe disa trende të viteve ’90 duke i bërë njerëzitContinua a leggere “Elvana Gjata rikthen trendet e viteve ‘90”

Besimtarët myslimanë falin namazin në sheshin Skëndërbej

Sot festohet festa e Kurban Bajramit. Mijëra besimtarë kanë falur sot namazin herët në mëngjes në sheshin Skenderbej. E njejta atmosferë është shoqëruar në cdo xhami në vendin tonë. Klerikët myslimanë bënë apel për më shumë paqe, dashuri mes njëri tjetrit dhe ndihmë ndaj personave në nevojë. Në fjalimin e tij Bujar Spahiu ka theksuar:Continua a leggere “Besimtarët myslimanë falin namazin në sheshin Skëndërbej”

Ja sa lekë ka marrë Ana Kauri në emision

Ana Kauri ish konkurentja që u bë e famshme nga “përputhen” ka qënë e ftuar për një intervistë në “Prive”. Ajo është pyetur për pagën që ka marrë nga ky emision. Ana dihet që doli nga “përputhen” si beqare pasi nuk arritur për të gjetur dashurinë brenda në emision. Ajo është pyetur shpesh nëse ështëContinua a leggere “Ja sa lekë ka marrë Ana Kauri në emision”

Ana rrëfen punën e saj të parë dhe punën që sdo bënte asnjëherë

Ana Kauri një nga konkurentet që u bë e njohur nga “përputhen” ka qënë e ftuar për një intervistë në “Prive”. Ajo është pyetur për jetën e saj private por edhe për punën e saj të parë. Ana e cila aktualisht ka një linjë rrobash që i menaxhon vetë, ka bërë me dije se punaContinua a leggere “Ana rrëfen punën e saj të parë dhe punën që sdo bënte asnjëherë”

Habit këngëtarja: Jam gati të rris 10 fëmijë

Olta Boka këngëtarja e cila u bë nënë e një vajze disa muaj më parë, ka folur për jetën e saj private dhe ndryshimin që vajza i ka bërë jetës së saj. Olta i është rikthyer muzikës pas disa vitesh që nuk ishte prezente. Olta është shprehur: “Të sjellësh në jetë fëmijë është superfuqi. SuperheronjtëContinua a leggere “Habit këngëtarja: Jam gati të rris 10 fëmijë”

Sot është i shumëpaguar, por ja sa ka qënë pagesa e parë e Ledri Vulës

Ledri Vula këngëtari i mirënjohur në Shqiperi i cili ditën e djeshme festoi ditëlindjen, ka qënë prezent në një emision nga ku është pytur për fillimet e karrierës së tij. Ai është shprehur që ka qënë e vështirë jo vetëm se ka qënë fillesa por edhe pagesa e ulët që ka marrë për koncertin eContinua a leggere “Sot është i shumëpaguar, por ja sa ka qënë pagesa e parë e Ledri Vulës”

Preket në studio: Jam gati për të lotuar..

Eni Çobani në programin “Shihemi në Gjyq” tek E Diela Shqiptare ka kaluar një ndër situatat më të sikletshme dhe më prekëse. Të ftuar në emision kanë qenë një nuse dhe një vjehërr, Myzejeni dhe Kujtimi, ku kishin probleme me çështjen e një prone. Si familje ata kanë një pishinë në Gramsh, ku e gjithë punaContinua a leggere “Preket në studio: Jam gati për të lotuar..”

Sindi debaton. “Do të kisha kapur..”

Sindi një ndër emrat më të përfolur në emisionin “përputhen” ka qënë dje e ftuar në “Trotuar”. Ajo ka pasur një debat të ashpër me modelen Erjola Doci. Gjithcka nisi pas debatit që Sindi ka pasur në emision me Melisën dhe fjalëve që Sindi i është drejtuar kësaj të fundit “T’i je për një kafe”.Continua a leggere “Sindi debaton. “Do të kisha kapur..””

Sindi në një lidhje?! Kush është djali që i rrëmbeu zemrën?

Sindi një ndër emrat më të përfolur në emisionin “përputhen” ka qënë dje e ftuar në “Trotuar”. E ngacmuar nga protagonistët e emisionit për të folur për jetën e saj private, Sindi është shprehur se është në një lidhje të re. Mesa duket ajo e ka lënë pas Muratin dhe ndjenjat që kishte për të.Continua a leggere “Sindi në një lidhje?! Kush është djali që i rrëmbeu zemrën?”

Ja kush do ta prezantojë “Big Brother Vip”

“Big brother Vip” është një ndër spektaklet që pritet të startojë këtë tetor. Të shumta ka qënë komentet dhe haludimet se cilët do të jenë protagonistët por jo vetëm kaq. Është përfolur shumë edhe për prezantueset e mundshme. Një ndër emrat më të spikatur ka qënë Luana Vjollca, Arbana Osmani dhe Bora Zemani. Por mesaContinua a leggere “Ja kush do ta prezantojë “Big Brother Vip””