“Jepjani tani që është gjallë shpërblimin” Parodisti i Vlorës jeton vetëm me 280 mijë lekë të vjetra në muaj

Mane Lumani, një prej parodistëve të Vlorës që prej vitit 2004 nuk flet dot më. Shkak u bë një ndërhyrje kirurgjikale në fyt, ku I janë hequr të gjitha kordat, pas një mase tumoriale të hequr prej aty. Sot, edhe pse pa zë, ai gëzon shëndet të plotë. Por vitet bëjnë të tyren. Kjo kaContinua a leggere ““Jepjani tani që është gjallë shpërblimin” Parodisti i Vlorës jeton vetëm me 280 mijë lekë të vjetra në muaj”

Ledjanën apo Antonelën? Ja kë do zgjidhte Mevlani po të kthehej pas

Mevlani ishte i ftuar ne ”Top Arena” se fundmi, ku u vendos perballe Antoneles, e cila i lexoi pyetjet e publikut dhe i tha se nuk i iken mendja e zemra nga ai. ”Nese do te ktheheshe pas ne kohe, do te zgjidhje Ledianen apo Antonelen?”, ishte nje nga pyetjet e publikut. Mevlani: Ledianen. Antonela:Continua a leggere “Ledjanën apo Antonelën? Ja kë do zgjidhte Mevlani po të kthehej pas”

Ledion Liço feston ditëlindjen, pamje nga festa e çmendur e mbushur me VIP

Ka kohë që nuk kemi dëgjuar për Ledion Liçon por kësaj radhe ai është qendra e vëmendjes. Kjo pasi prezantuesi feston ditëlindjen e tij të 35-të. Me rastin e kësaj dite të veçantë për të është organizuar një festë e madhe ku të pranishëm ishin disa fytyra të njohura publike.

Babai hero humb jetën duke shpëtuar dy vajzat e tij

Një baba tashmë i quajtur hero, ka humbur jetën sot për shkak se po përpiqej të nxirrte dy vajzat e tij nga mbytja. Ai është 45 vjec dhe quhet Trevor Pelling. Ai është futur me shpejtësi në ujë pasi dy vajzat e tij ishin në vështirësi të dallgëve të detit. Ngjarja ka ndodhur në plazhinContinua a leggere “Babai hero humb jetën duke shpëtuar dy vajzat e tij”

Seriali që theu rekorde shikueshmërie përfundon, ja se si

Seriali Turk që theu shikueshmërinë me 64 episode i quajtur “Doktori i mrekullive” ka transmetuar serinë e fundit. Aktori kryesor Taner Olmez u dorëhoq pasi ndihej i lodhur. Ai ka luajtur rolin e doktor Aliut. Seriali përfundoi me dasmën e Aliut dhe Nazllës, ku morën pjesë të gjithë personazhet që kishte seriali. Seriali bëhet meContinua a leggere “Seriali që theu rekorde shikueshmërie përfundon, ja se si”

Një tjetër këngëtare, ja cila do ti futet muzikës

Emisionit “përputhen” po i vjen fundi. Ditën e djeshme ajo ka mbledhur disa nga konkurentët pjesmarrës të tij. Dihet që kanë që të shumta ata që i kanë hyrë muzikës. Përmendim këtu: Melisën, Julin, Princin, Anën por me sa duket nuk janë vetëm këta. Së shpejti Jasmina do të publikojë këngën e saj të parë,Continua a leggere “Një tjetër këngëtare, ja cila do ti futet muzikës”

Flet Miss-i: Më dridheshin këmbët

Bukuroshja 23 vjecare Paula Mehmetukaj përfaqësoi Shqipërinë në eventin e bukurisë “Miss Universe 2021”. Ajo ishte në një lidhje skype me Bieta Sulon në “Ftesë në 5” ku ka treguar për këtë event dhe se si ndihej që përfaqësonte vendin. Paula shprehet: “Ka qënë një emocion shumë i madh. Do e mbaj mend gjatë atëContinua a leggere “Flet Miss-i: Më dridheshin këmbët”

Ja cilët janë viktimat e teleferikut. 5-vjeçari i vetmi që shpëtoi

Tragjedia e ndodhur në Itali nga rënia e teleferikut, e cila u shkëput dhe ra nga lartësia, ka goditur 4 familje, 2 nga Lombardia, një familje nga Emilia Romagna dhe një nga Calabria. Mediat italiane kanë publikuar identitetet e personave që humbën tragjikisht jetën të dielën në rajonin e Piemontes. Roberta Pistolato, e cila sot mbushte 40-vjeçe dhe AngeloContinua a leggere “Ja cilët janë viktimat e teleferikut. 5-vjeçari i vetmi që shpëtoi”

Shkrimtarja përlot me fjalët për të birin e ndjerë: M’i kurseni ngushëllimet

Flutura Açka është një ndër shkrimtaret më të mira që kemi në Shqipëri. Por ditën e sotme ajo ka përkujtuar djalin e saj të ndjerë, i cili do të mbushte 21 vjeç. Këtë e ka bërë me anë të rrjeteve sociale ku ka shprehur se edhe sot ajo do ta shtrojë tryezën për të festuarContinua a leggere “Shkrimtarja përlot me fjalët për të birin e ndjerë: M’i kurseni ngushëllimet”

Jasmina rrëfehet: Nuk flas me..

Jasmin Kadriu ka qënë e ftuar së fundmi në emisionin “Glamour Zone” nga ku ka rrëfyer për herë të parë disa pjesë të rëndësishme të jetës private. Ajo tregoi se është rritur pa babain, kjo pasi nëna e saj dhe babai janë divorcuar vite më parë. E pyetur për fëmijërinë dhe se si ajo eContinua a leggere “Jasmina rrëfehet: Nuk flas me..”