Studentja afgane në Shqipëri thotë: Dua një vend europian

Shqiperia ka mirëpritur 154 Afganët e shpërngulur nga vendi i tyre për shkak të sundimit Taliban. Por një intervistë për “Euronews” një studente e mjeksisë nga Kabuli është pyetur nëse dëshiron të qëndrojë në Shqiperi dhe ajo është shprehur: “Jo, nuk dua të qëndroj këtu gjatë sepse daja im është në Angli dhe qëllimi imContinua a leggere “Studentja afgane në Shqipëri thotë: Dua një vend europian”

A ka rivalitet mes tyre? Flet Luana për Arbanën.

Startimi i emisionit që pritet të ketë shikueshmërinë më të madhe “Big brother” ka bërë që dy moderatoret të kthehen në rivale. Bëhet fjalë për Arbana Osmanin dhe Luana Vjollcën ku të dyja ishin pretendente për të marrë në dorë këtë emision. Pak javë më parë është zyrtarizuar se cila do të jetë prezantuesja eContinua a leggere “A ka rivalitet mes tyre? Flet Luana për Arbanën.”

Zajmina emërohet me një post të rëndësishëm në shtet..

Zajmina Vasjari këngëtarja e njohur shqiptare, është emëruar në një post të rëndësishëm në sektorin publik. Ka qënë një dokument i publikuar në rrjetet sociale, i cili tregon se këngëtarja Vasjari është emëruar specialiste pranë Ujësjellësit të Durrësit, në zonën e Shijakut. Në dokument thuhet se Zajmina Vasjari është emëruar në këtë detyrë në datëContinua a leggere “Zajmina emërohet me një post të rëndësishëm në shtet..”

Dua Lipa reagon ndaj planetit, ja cfarë thotë..

Ndryshimet klimaterike kanë përfshirë shumë vende të botës. Si fillim ishin përmbytjet në Gjermani, pastaj rrebeshi i shiut të pazakontë në Itali dhe së fundmi zjarret në Turqi. Në rrjetet sociale ka nisur një fushatë në rrjetet sociale e quajtur “Lutemi për Turqinë”. Me këtë fushatë janë sensibilizuar shumë të famshëm dhe një ndër toContinua a leggere “Dua Lipa reagon ndaj planetit, ja cfarë thotë..”

Rikthehet Rita me një projekt të ri dhe zihet me Rozën..

Emisioni “Edicioni Veror” ka marrë në intervistë aktoren e njohur Rita Lati. Ajo ndodhej në Borsh nga ku është shprehur se ndihet sikur është në shtëpinë e saj pasi ishte e rrethuar nga njerëzit që e duan. Rita gjatë kësaj interviste ka treguar për projektin e saj të ri ku ajo është e përfshirë. MadjeContinua a leggere “Rikthehet Rita me një projekt të ri dhe zihet me Rozën..”

Aristela dhe Mevlani bashkë?! Ja cfarë ka thënë ajo për atë…

Aristela dhe Mevlani janë “çifti” më i përfolur i momentit. Kjo për shkak të një fotoje në shtrat të publikuar nga Mevlani. Në foton e publikuar shihet një afrimitet midis tyre nga ku shihet qartë që Mevlani ka vendosur kokën mbi prehrin e Aristelës, të dy të ulur në shtrat. Nuk kanë qënë të paktëContinua a leggere “Aristela dhe Mevlani bashkë?! Ja cfarë ka thënë ajo për atë…”

Elvana Gjata rikthen trendet e viteve ‘90

Këngëtarja e mirënjohur Elvana Gjata ka qënë shpesh në qëndër të vëmendjes. Këtë vit ajo erdhi më fuqishëm në muzikë duke sjellë një album të titulluar “Celu” nga ku është pëlqyer dhe ka marrë shumë klikime. Por jo vetëm kaq, Elvana përvec muzikës ka sjellë edhe disa trende të viteve ’90 duke i bërë njerëzitContinua a leggere “Elvana Gjata rikthen trendet e viteve ‘90”

Besimtarët myslimanë falin namazin në sheshin Skëndërbej

Sot festohet festa e Kurban Bajramit. Mijëra besimtarë kanë falur sot namazin herët në mëngjes në sheshin Skenderbej. E njejta atmosferë është shoqëruar në cdo xhami në vendin tonë. Klerikët myslimanë bënë apel për më shumë paqe, dashuri mes njëri tjetrit dhe ndihmë ndaj personave në nevojë. Në fjalimin e tij Bujar Spahiu ka theksuar:Continua a leggere “Besimtarët myslimanë falin namazin në sheshin Skëndërbej”

Ja sa lekë ka marrë Ana Kauri në emision

Ana Kauri ish konkurentja që u bë e famshme nga “përputhen” ka qënë e ftuar për një intervistë në “Prive”. Ajo është pyetur për pagën që ka marrë nga ky emision. Ana dihet që doli nga “përputhen” si beqare pasi nuk arritur për të gjetur dashurinë brenda në emision. Ajo është pyetur shpesh nëse ështëContinua a leggere “Ja sa lekë ka marrë Ana Kauri në emision”

Ana rrëfen punën e saj të parë dhe punën që sdo bënte asnjëherë

Ana Kauri një nga konkurentet që u bë e njohur nga “përputhen” ka qënë e ftuar për një intervistë në “Prive”. Ajo është pyetur për jetën e saj private por edhe për punën e saj të parë. Ana e cila aktualisht ka një linjë rrobash që i menaxhon vetë, ka bërë me dije se punaContinua a leggere “Ana rrëfen punën e saj të parë dhe punën që sdo bënte asnjëherë”