“Jepjani tani që është gjallë shpërblimin” Parodisti i Vlorës jeton vetëm me 280 mijë lekë të vjetra në muaj

Mane Lumani, një prej parodistëve të Vlorës që prej vitit 2004 nuk flet dot më. Shkak u bë një ndërhyrje kirurgjikale në fyt, ku I janë hequr të gjitha kordat, pas një mase tumoriale të hequr prej aty. Sot, edhe pse pa zë, ai gëzon shëndet të plotë. Por vitet bëjnë të tyren. Kjo kaContinua a leggere ““Jepjani tani që është gjallë shpërblimin” Parodisti i Vlorës jeton vetëm me 280 mijë lekë të vjetra në muaj”

Ledjanën apo Antonelën? Ja kë do zgjidhte Mevlani po të kthehej pas

Mevlani ishte i ftuar ne ”Top Arena” se fundmi, ku u vendos perballe Antoneles, e cila i lexoi pyetjet e publikut dhe i tha se nuk i iken mendja e zemra nga ai. ”Nese do te ktheheshe pas ne kohe, do te zgjidhje Ledianen apo Antonelen?”, ishte nje nga pyetjet e publikut. Mevlani: Ledianen. Antonela:Continua a leggere “Ledjanën apo Antonelën? Ja kë do zgjidhte Mevlani po të kthehej pas”

Ledion Liço feston ditëlindjen, pamje nga festa e çmendur e mbushur me VIP

Ka kohë që nuk kemi dëgjuar për Ledion Liçon por kësaj radhe ai është qendra e vëmendjes. Kjo pasi prezantuesi feston ditëlindjen e tij të 35-të. Me rastin e kësaj dite të veçantë për të është organizuar një festë e madhe ku të pranishëm ishin disa fytyra të njohura publike.

Moti sot/ Temperatura shkon deri ne 30° C

Kushtet e qëndrueshme atmosferike do të sjellin mot të kthjellët dhe kalime vranësirash, ku zonat bregdetare do të jenë në dominimin e kthjellimeve. Ndërsa pjesa tjetër e vendit tonë parashikohet të ketë vranësira të lehta, të cilat do të krijojnë mundësi për reshje të izoluara dhe të pakta. Temperaturat e ajrit do të rriten nëContinua a leggere “Moti sot/ Temperatura shkon deri ne 30° C”

Lajm i mire/ Edi Rama: 24 oret e para pa asnje te semure me Covid te paraqitur ne Spitalin Infektiv

Per here te pare ne 24 ore nuk eshte paraqitur asnje i semure me Covid-19 ne Sherbimin e Urgjences se Semundjeve infektive. Para 20 minutash kryeministri Edi Rama hodhi postim ne rrjete sociale duke thene: LAJM I BUKUR Sapo kane kaluar 24 oret e para pa asnje te semure me Covid te paraqitur ne dyertContinua a leggere “Lajm i mire/ Edi Rama: 24 oret e para pa asnje te semure me Covid te paraqitur ne Spitalin Infektiv”

Nuk do ta besoni, por ja sa paguhet Atdheu për vetëm një postim në Instagram

Atdheu eshte nje nder konkurrentet me te komentuar te “Perputhen”, video te te cilit qarkullojne shpesh ne rrjet. Pak kohe me pare ai u largua nga programi, por u rikthye serish me kerkese te vajzave dhe publikut. Atdheu eshte shume aktiv ne rrjete sociale, sidomos ne instagram. Sipas “Express”, konkurrenti i “Perputhen” paguhet 500 euroContinua a leggere “Nuk do ta besoni, por ja sa paguhet Atdheu për vetëm një postim në Instagram”

Fero ngatërron nusen me modelen e njohur. “Mendova se..”

Tashme dihet qe Arbenita Ismajli eshte nje nga modelet me te bukura shqiptare. Ne fakt te shumte jane qe Arbeniten e ngaterrojne me kendall Jenner, madje dhe burri i saj Fero. “Per nje moment mendova se ishte nusja ime”, ka shkruar Fero ne foton Kendallit  te publikuar ne isntastory. Fero dhe Arbenita u martuan pakContinua a leggere “Fero ngatërron nusen me modelen e njohur. “Mendova se..””

Ja arsyeja e vertete e ndarjes së Teas dhe Beartit

Dje Bearti konfirmoi ndarjen nga Tea mbas shume lajmeve qe pushtuan mediat dhe rrjetet sociale. “Po gjithcka ka marre fund. Nuk dua drama ose vemendje, keshtu qe dua me e mbyll ketu kete kapitull edhe mos e hap me asnjehere.” shkruante Bearti. Por “Prive” zbuloi se arsyeja qe e coi qiftin drejt ndarjes ishin botekuptimetContinua a leggere “Ja arsyeja e vertete e ndarjes së Teas dhe Beartit”