Studentja afgane në Shqipëri thotë: Dua një vend europian

Shqiperia ka mirëpritur 154 Afganët e shpërngulur nga vendi i tyre për shkak të sundimit Taliban. Por një intervistë për “Euronews” një studente e mjeksisë nga Kabuli është pyetur nëse dëshiron të qëndrojë në Shqiperi dhe ajo është shprehur:

“Jo, nuk dua të qëndroj këtu gjatë sepse daja im është në Angli dhe qëllimi im është të iki në një vend europian.

Së fundmi kryeministri Rama ka deklaruar se Afganëve do tju sigurohet mbrojtja për një vit këtu në Shqiperi.

Rispondi

Inserisci i tuoi dati qui sotto o clicca su un'icona per effettuare l'accesso:

Logo di WordPress.com

Stai commentando usando il tuo account WordPress.com. Chiudi sessione /  Modifica )

Google photo

Stai commentando usando il tuo account Google. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto Twitter

Stai commentando usando il tuo account Twitter. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto di Facebook

Stai commentando usando il tuo account Facebook. Chiudi sessione /  Modifica )

Connessione a %s...

%d blogger hanno fatto clic su Mi Piace per questo: