Studentja afgane në Shqipëri thotë: Dua një vend europian

Shqiperia ka mirëpritur 154 Afganët e shpërngulur nga vendi i tyre për shkak të sundimit Taliban. Por një intervistë për “Euronews” një studente e mjeksisë nga Kabuli është pyetur nëse dëshiron të qëndrojë në Shqiperi dhe ajo është shprehur: “Jo, nuk dua të qëndroj këtu gjatë sepse daja im është në Angli dhe qëllimi imContinua a leggere “Studentja afgane në Shqipëri thotë: Dua një vend europian”

A ka rivalitet mes tyre? Flet Luana për Arbanën.

Startimi i emisionit që pritet të ketë shikueshmërinë më të madhe “Big brother” ka bërë që dy moderatoret të kthehen në rivale. Bëhet fjalë për Arbana Osmanin dhe Luana Vjollcën ku të dyja ishin pretendente për të marrë në dorë këtë emision. Pak javë më parë është zyrtarizuar se cila do të jetë prezantuesja eContinua a leggere “A ka rivalitet mes tyre? Flet Luana për Arbanën.”