Dua Lipa reagon ndaj planetit, ja cfarë thotë..

Ndryshimet klimaterike kanë përfshirë shumë vende të botës. Si fillim ishin përmbytjet në Gjermani, pastaj rrebeshi i shiut të pazakontë në Itali dhe së fundmi zjarret në Turqi.

Në rrjetet sociale ka nisur një fushatë në rrjetet sociale e quajtur “Lutemi për Turqinë”. Me këtë fushatë janë sensibilizuar shumë të famshëm dhe një ndër to është edhe Dua Lipa.

Dua Lipa ka shkruar: “Planeti ynë i shkretë është duke qarë. Kur do ta shohim se ky ndryshim është i vërtetë. Ne duhet të përballemi me faktet. Mbroni nënën tonë. Turqi jam me ju.”

Rispondi

Inserisci i tuoi dati qui sotto o clicca su un'icona per effettuare l'accesso:

Logo di WordPress.com

Stai commentando usando il tuo account WordPress.com. Chiudi sessione /  Modifica )

Google photo

Stai commentando usando il tuo account Google. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto Twitter

Stai commentando usando il tuo account Twitter. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto di Facebook

Stai commentando usando il tuo account Facebook. Chiudi sessione /  Modifica )

Connessione a %s...

%d blogger hanno fatto clic su Mi Piace per questo: