Besimtarët myslimanë falin namazin në sheshin Skëndërbej

Sot festohet festa e Kurban Bajramit. Mijëra besimtarë kanë falur sot namazin herët në mëngjes në sheshin Skenderbej. E njejta atmosferë është shoqëruar në cdo xhami në vendin tonë.

Klerikët myslimanë bënë apel për më shumë paqe, dashuri mes njëri tjetrit dhe ndihmë ndaj personave në nevojë. Në fjalimin e tij Bujar Spahiu ka theksuar:

“Jemi një botë e globalizuar dhe kërkon sa më shumë për të përballuar sfidat. Këtë festë ta përjetojnë sa më mirë, ta vizitojnë njëri tjetrin dhe të shpërndajnë sa më shumë dashuri. Të gjithë kryefamiljarët myslimanë që kanë mundësi të presin kurban dhe ta shpërndajnë atë njërëzve që kanë nevojë.”

Rispondi

Inserisci i tuoi dati qui sotto o clicca su un'icona per effettuare l'accesso:

Logo di WordPress.com

Stai commentando usando il tuo account WordPress.com. Chiudi sessione /  Modifica )

Google photo

Stai commentando usando il tuo account Google. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto Twitter

Stai commentando usando il tuo account Twitter. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto di Facebook

Stai commentando usando il tuo account Facebook. Chiudi sessione /  Modifica )

Connessione a %s...

%d blogger hanno fatto clic su Mi Piace per questo: