Jepet masa për ngjarjen e ndodhur në Velipojë. Arrest me burg për 17-vjeçarin Dyli

Masakra e Velipojës disa ditë më parë e cila u shoqërua me vrasjen e një të riu 20 vjecar ditën e sotme është marrë vendimi nga gjykata e Shkodrës.

Nga gjykimi i marrë është vendosur masa “arrest me burg” pa afat për Hasan Ferrcakun dhe Ermilind Dylin. Këta të dy ishin dy të plagosurit e kësaj masakre. Seanca është mbajtur në spitalin e traumës në Tiranë për shkak të gjëndjes së vështirë të tyre.

Burimet për “Abc news” tregojnë se prokuroria kërkoi arrest me burg për dy të plagosurit, ndërsa pala mbrojtëse kërkoi masë më të butë për 17 vjecarin Elmilind Dyli për shkak të moshës por ama nuk u pranua nga gjykata.

Rispondi

Inserisci i tuoi dati qui sotto o clicca su un'icona per effettuare l'accesso:

Logo di WordPress.com

Stai commentando usando il tuo account WordPress.com. Chiudi sessione /  Modifica )

Google photo

Stai commentando usando il tuo account Google. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto Twitter

Stai commentando usando il tuo account Twitter. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto di Facebook

Stai commentando usando il tuo account Facebook. Chiudi sessione /  Modifica )

Connessione a %s...

%d blogger hanno fatto clic su Mi Piace per questo: