Zajmina emërohet me një post të rëndësishëm në shtet..

Zajmina Vasjari këngëtarja e njohur shqiptare, është emëruar në një post të rëndësishëm në sektorin publik. Ka qënë një dokument i publikuar në rrjetet sociale, i cili tregon se këngëtarja Vasjari është emëruar specialiste pranë Ujësjellësit të Durrësit, në zonën e Shijakut. Në dokument thuhet se Zajmina Vasjari është emëruar në këtë detyrë në datëContinua a leggere “Zajmina emërohet me një post të rëndësishëm në shtet..”

Dua Lipa reagon ndaj planetit, ja cfarë thotë..

Ndryshimet klimaterike kanë përfshirë shumë vende të botës. Si fillim ishin përmbytjet në Gjermani, pastaj rrebeshi i shiut të pazakontë në Itali dhe së fundmi zjarret në Turqi. Në rrjetet sociale ka nisur një fushatë në rrjetet sociale e quajtur “Lutemi për Turqinë”. Me këtë fushatë janë sensibilizuar shumë të famshëm dhe një ndër toContinua a leggere “Dua Lipa reagon ndaj planetit, ja cfarë thotë..”

Rikthehet Rita me një projekt të ri dhe zihet me Rozën..

Emisioni “Edicioni Veror” ka marrë në intervistë aktoren e njohur Rita Lati. Ajo ndodhej në Borsh nga ku është shprehur se ndihet sikur është në shtëpinë e saj pasi ishte e rrethuar nga njerëzit që e duan. Rita gjatë kësaj interviste ka treguar për projektin e saj të ri ku ajo është e përfshirë. MadjeContinua a leggere “Rikthehet Rita me një projekt të ri dhe zihet me Rozën..”

Aristela dhe Mevlani bashkë?! Ja cfarë ka thënë ajo për atë…

Aristela dhe Mevlani janë “çifti” më i përfolur i momentit. Kjo për shkak të një fotoje në shtrat të publikuar nga Mevlani. Në foton e publikuar shihet një afrimitet midis tyre nga ku shihet qartë që Mevlani ka vendosur kokën mbi prehrin e Aristelës, të dy të ulur në shtrat. Nuk kanë qënë të paktëContinua a leggere “Aristela dhe Mevlani bashkë?! Ja cfarë ka thënë ajo për atë…”

Elvana Gjata rikthen trendet e viteve ‘90

Këngëtarja e mirënjohur Elvana Gjata ka qënë shpesh në qëndër të vëmendjes. Këtë vit ajo erdhi më fuqishëm në muzikë duke sjellë një album të titulluar “Celu” nga ku është pëlqyer dhe ka marrë shumë klikime. Por jo vetëm kaq, Elvana përvec muzikës ka sjellë edhe disa trende të viteve ’90 duke i bërë njerëzitContinua a leggere “Elvana Gjata rikthen trendet e viteve ‘90”

Besimtarët myslimanë falin namazin në sheshin Skëndërbej

Sot festohet festa e Kurban Bajramit. Mijëra besimtarë kanë falur sot namazin herët në mëngjes në sheshin Skenderbej. E njejta atmosferë është shoqëruar në cdo xhami në vendin tonë. Klerikët myslimanë bënë apel për më shumë paqe, dashuri mes njëri tjetrit dhe ndihmë ndaj personave në nevojë. Në fjalimin e tij Bujar Spahiu ka theksuar:Continua a leggere “Besimtarët myslimanë falin namazin në sheshin Skëndërbej”

Ja sa lekë ka marrë Ana Kauri në emision

Ana Kauri ish konkurentja që u bë e famshme nga “përputhen” ka qënë e ftuar për një intervistë në “Prive”. Ajo është pyetur për pagën që ka marrë nga ky emision. Ana dihet që doli nga “përputhen” si beqare pasi nuk arritur për të gjetur dashurinë brenda në emision. Ajo është pyetur shpesh nëse ështëContinua a leggere “Ja sa lekë ka marrë Ana Kauri në emision”

Ana rrëfen punën e saj të parë dhe punën që sdo bënte asnjëherë

Ana Kauri një nga konkurentet që u bë e njohur nga “përputhen” ka qënë e ftuar për një intervistë në “Prive”. Ajo është pyetur për jetën e saj private por edhe për punën e saj të parë. Ana e cila aktualisht ka një linjë rrobash që i menaxhon vetë, ka bërë me dije se punaContinua a leggere “Ana rrëfen punën e saj të parë dhe punën që sdo bënte asnjëherë”

Habit këngëtarja: Jam gati të rris 10 fëmijë

Olta Boka këngëtarja e cila u bë nënë e një vajze disa muaj më parë, ka folur për jetën e saj private dhe ndryshimin që vajza i ka bërë jetës së saj. Olta i është rikthyer muzikës pas disa vitesh që nuk ishte prezente. Olta është shprehur: “Të sjellësh në jetë fëmijë është superfuqi. SuperheronjtëContinua a leggere “Habit këngëtarja: Jam gati të rris 10 fëmijë”

Sot është i shumëpaguar, por ja sa ka qënë pagesa e parë e Ledri Vulës

Ledri Vula këngëtari i mirënjohur në Shqiperi i cili ditën e djeshme festoi ditëlindjen, ka qënë prezent në një emision nga ku është pytur për fillimet e karrierës së tij. Ai është shprehur që ka qënë e vështirë jo vetëm se ka qënë fillesa por edhe pagesa e ulët që ka marrë për koncertin eContinua a leggere “Sot është i shumëpaguar, por ja sa ka qënë pagesa e parë e Ledri Vulës”