Kush është 20-vjeçari që humbi jetën pas sherrit në Velipojë

Emri i tij është Musaen Zeneli, 20 vjec që jetonte me nënën dhe vëllain. Ai u vra nga përplasja me armë në Velipojë mes 2 familjeve që ishin pronarë hotelesh, Ferracaku dhe Gocaj për disa metra territor plazh. Disa kohë më parë 20 vjecari kishte humbur në një mënyrë tragjike babin e tij.

Ky i ri kishte njohuri edhe në kuzhinë, por ishte shpërngulur në hotelin e vëllezërve Gocaj dhe kishte ditën e parë të punës, ku shërbente si kamarier.

Para disa vitesh babi i 20 vjeçarit të ndjerë ishte mbytur në lumin Drin, teksa ishte futur për t’u larë. Por vrasja e ndodhur mbrëmë e 20 vjeçarit Zeneli preku zemrat e të gjithëve pasi u konsiderua si viktima më e pafajshme e kësaj masakre me 4 të vrarë.

Të plagosurit nga ajo ngjarja tragjike në Velipojë janë Hasan Ferracaku dhe Elmedin Tyli, 17 vjeç. Kurse, të vrarë mbetën Kujtim Ferracaku 59 vjeç, vëllezërit Xhovani dhe Edmond Gocaj 25 dhe 38 vjeç dhe Myzerim Zeneli 20 vjeç.

Rispondi

Inserisci i tuoi dati qui sotto o clicca su un'icona per effettuare l'accesso:

Logo di WordPress.com

Stai commentando usando il tuo account WordPress.com. Chiudi sessione /  Modifica )

Google photo

Stai commentando usando il tuo account Google. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto Twitter

Stai commentando usando il tuo account Twitter. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto di Facebook

Stai commentando usando il tuo account Facebook. Chiudi sessione /  Modifica )

Connessione a %s...

%d blogger hanno fatto clic su Mi Piace per questo: