Humb jetën në moshë të re infermierja

Infermierja e QSUT Adjola Sula është ndarë nga jeta sot në moshë të re. Këtë lajm të hidhur e ka publikuar në rrjetet sociale Shoqata e infermierëve të Shqipërisë. Ku thuhet:

“Humbje e madhe për të gjithë kolegët largimi në moshë kaq të re të Adjola Sulës infermieres së sëmundjeve të brendshme në QSUT. E dashur me të gjithë kolegët dhe e dhembsur me të gjithë pacientët që u shërbente. Nënë e dy fëmijëve dhe grua shembullore. Duket sikur jeta është e padrejtë kur merr njerëzit dhe kolegët më të mirë. Ngushëllime të përzemerta familjes, kolegëve dhe dy vajzave të saj të vogla. Nuk gjejmë dot fjalë për të thënë cfarë na ke shkaktuar të gjithëve ne që patëm fatin të të njihnim. Shpirti yt u preftë në paqe. Shoqata e infermierëve të Shqipërisë.

Rispondi

Inserisci i tuoi dati qui sotto o clicca su un'icona per effettuare l'accesso:

Logo di WordPress.com

Stai commentando usando il tuo account WordPress.com. Chiudi sessione /  Modifica )

Google photo

Stai commentando usando il tuo account Google. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto Twitter

Stai commentando usando il tuo account Twitter. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto di Facebook

Stai commentando usando il tuo account Facebook. Chiudi sessione /  Modifica )

Connessione a %s...

%d blogger hanno fatto clic su Mi Piace per questo: