Flet gruaja: E nxora burrin para komshinjve ashtu siç e ka bërë nëna

Nje grua 45 vjec e quajtur Driola, është ftuar për të rrëfyer historinë e saj në emisionin “Historia ime” në Tv Klan. Ajo ka tregon para të gjithëve se u largua nga familja e prindërve të saj pasi nuk pranoi të martohej me një burrë nga fshati. Driola u njoh me ish-bashkëshortin e saj të parë dhe tregoi se në fillim marrdhënia e tyre mes njëri tjetrit ishte e mirë, por më pas ajo tha se e kapi në krevat duke e tradhtuar me një femër tjetër.

Një ditë më dha një 10 mijë lekëshe dhe më tha ik bli ushqime dhe unë shkoj tek dyqani afër shtëpisë, blej gjëra për të ngrënë dhe kur vij unë nuk ma hapte derën. Në dhomë dëgjoja disa zhurma, i thoja hape derën, im shoq dhe një femër ishin bashkë. Nuk e di se si e bëri atë gjë, u habita. Kur hyj në dhomë, shqyej derën e kam parë një femër me burrin tim. Aty përdora dhunë me atë femër dhe me burrin, i rraha të dy. U mblodhën të gjithë komshinjtë u habitën, i nxora siç i ka bërë nëna, pa rroba fare para tyre.

Driola tregon se ndërhyri dhe policia dhe u ndanë. Ai i thoshte se e donte, por kujtonte ato pamje dhe nuk e mendonte kthimin me të. Gjykata ia la djalin Driolës dhe i ati duhet të paguante nga 100 mijë Lekë çdo muaj. 

Rispondi

Inserisci i tuoi dati qui sotto o clicca su un'icona per effettuare l'accesso:

Logo di WordPress.com

Stai commentando usando il tuo account WordPress.com. Chiudi sessione /  Modifica )

Google photo

Stai commentando usando il tuo account Google. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto Twitter

Stai commentando usando il tuo account Twitter. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto di Facebook

Stai commentando usando il tuo account Facebook. Chiudi sessione /  Modifica )

Connessione a %s...

%d blogger hanno fatto clic su Mi Piace per questo: