40 vjecari trondit në Festën e Bajramit: “S’ka Zot”

Sot ishte dita e Fiter Bajramit dhe qindra qytetarë ishin mbledhur për tu falur në qëndrën e Tiranës. Por në përfundim të faljes së Namazit ndodhi një incident nga ku një individ ka tentuar që të djegë duke iu drejtuar besimtarëve i lyer i tëri me benzinë.

Ai dëgjohet duke thënë “Ska Zot” dhe duke kryer aktin e tij të rëndë por ishte policia dhe vetë besimtarët të cilët e ndaluan që të bënte një gjë të tillë.

Komuniteti Mysliman tha se ai ishte një person me sëmundje mendore dhe se kjo ngjarje skishte të bënte fare me besimin fetar dhe faljen e Namizit që u bë sot në mëngjes.

Rispondi

Inserisci i tuoi dati qui sotto o clicca su un'icona per effettuare l'accesso:

Logo di WordPress.com

Stai commentando usando il tuo account WordPress.com. Chiudi sessione /  Modifica )

Google photo

Stai commentando usando il tuo account Google. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto Twitter

Stai commentando usando il tuo account Twitter. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto di Facebook

Stai commentando usando il tuo account Facebook. Chiudi sessione /  Modifica )

Connessione a %s...

%d blogger hanno fatto clic su Mi Piace per questo: