Një tjetër këngëtare, ja cila do ti futet muzikës

Emisionit “përputhen” po i vjen fundi. Ditën e djeshme ajo ka mbledhur disa nga konkurentët pjesmarrës të tij. Dihet që kanë që të shumta ata që i kanë hyrë muzikës. Përmendim këtu: Melisën, Julin, Princin, Anën por me sa duket nuk janë vetëm këta. Së shpejti Jasmina do të publikojë këngën e saj të parë,Continua a leggere “Një tjetër këngëtare, ja cila do ti futet muzikës”

Flet Miss-i: Më dridheshin këmbët

Bukuroshja 23 vjecare Paula Mehmetukaj përfaqësoi Shqipërinë në eventin e bukurisë “Miss Universe 2021”. Ajo ishte në një lidhje skype me Bieta Sulon në “Ftesë në 5” ku ka treguar për këtë event dhe se si ndihej që përfaqësonte vendin. Paula shprehet: “Ka qënë një emocion shumë i madh. Do e mbaj mend gjatë atëContinua a leggere “Flet Miss-i: Më dridheshin këmbët”

Ja cilët janë viktimat e teleferikut. 5-vjeçari i vetmi që shpëtoi

Tragjedia e ndodhur në Itali nga rënia e teleferikut, e cila u shkëput dhe ra nga lartësia, ka goditur 4 familje, 2 nga Lombardia, një familje nga Emilia Romagna dhe një nga Calabria. Mediat italiane kanë publikuar identitetet e personave që humbën tragjikisht jetën të dielën në rajonin e Piemontes. Roberta Pistolato, e cila sot mbushte 40-vjeçe dhe AngeloContinua a leggere “Ja cilët janë viktimat e teleferikut. 5-vjeçari i vetmi që shpëtoi”

Shkrimtarja përlot me fjalët për të birin e ndjerë: M’i kurseni ngushëllimet

Flutura Açka është një ndër shkrimtaret më të mira që kemi në Shqipëri. Por ditën e sotme ajo ka përkujtuar djalin e saj të ndjerë, i cili do të mbushte 21 vjeç. Këtë e ka bërë me anë të rrjeteve sociale ku ka shprehur se edhe sot ajo do ta shtrojë tryezën për të festuarContinua a leggere “Shkrimtarja përlot me fjalët për të birin e ndjerë: M’i kurseni ngushëllimet”

Jasmina rrëfehet: Nuk flas me..

Jasmin Kadriu ka qënë e ftuar së fundmi në emisionin “Glamour Zone” nga ku ka rrëfyer për herë të parë disa pjesë të rëndësishme të jetës private. Ajo tregoi se është rritur pa babain, kjo pasi nëna e saj dhe babai janë divorcuar vite më parë. E pyetur për fëmijërinë dhe se si ajo eContinua a leggere “Jasmina rrëfehet: Nuk flas me..”

Jasmina rikthehet në emision dhe flet për Andin

Jasmina u rikthye përsëri në emisionin ku ajo mori famë. Shkak i ardhjes së saj ishte ditëlindja e Olës por mesa duket nuk ka dashur vetëm ta urojë atë. Ajo foli për Andin dhe arsyen e krisjes mes tyre dhe ndarjes së tyre që Jasmina e bëri publike para disa ditësh. Ajo u shpreh seContinua a leggere “Jasmina rikthehet në emision dhe flet për Andin”

Bieta rrëfen: Vjen një moment që u ndamë..

Moderatorja e “Ftesë në 5” Bieta Sulo ishte e ftuar në emisionin “Jashtë Loje”. Ajo është pyetur nga e emisionit moderatorja Sidorela Gjoni për momente të jetës së saj private. Ajo ka treguar se ata kanë pasur një periudhë të vështirë në marrëdhënie, kur vendosën të ndaheshin nga njëri-tjetri.  Bieta është shprehur: “Ka qenë njëContinua a leggere “Bieta rrëfen: Vjen një moment që u ndamë..”

Sindi: Atdheu u rikthye në program për t’u hakmarrë

Atdheu dhe Sara tashmë të përputhur nga emisioni u larguan duke dalë si cift për ta vazhduar njohjen mes tyre edhe jashtë. Por Sindi ka një pamje tjetër të historisë. Sindi i ka habitur të gjithë duke thënë se Atdheu me deklaratën e tij e ka bërë për tu hakmarrë. Sipas saj, Atdheu ishte rikthyerContinua a leggere “Sindi: Atdheu u rikthye në program për t’u hakmarrë”

Dalin në shesh kërcënimet e Sindit ndaj..

Në puntatën e sotme të “Përputhen”, Arjan Konomi është kritikuar nga Sindi që ai i del gjithmonë kundër dhe shpesh herë edhe pa të drejtë. Ditën e djeshme Sindi i rikujtoi Antonelës ofendimet që vetë Antonela i kishte bërë por ka qënë Arjani ai që ka nxjerr shumë nga prapaskenat që kanë ndodhur. Sindi thaContinua a leggere “Dalin në shesh kërcënimet e Sindit ndaj..”

Bieta përlotet. Ja si e priti vajza e Albanit kur..

Moderatorja e “Ftesë në 5” Bieta Sulo ishte e ftuar në emisionin “Jashtë Loje”. Ajo është pyetur nga e emisionit moderatorja Sidorela Gjoni për momente të jetës së saj private. Bieta është shprehur se ka një marrëdhënie shumë të mirë me vajzën e Albanit, Joellën, duke e thënë se ajo është si një shoqe meContinua a leggere “Bieta përlotet. Ja si e priti vajza e Albanit kur..”