Bebe Rexha mesazh të fuqishëm shqiptarëve kur i thonë: “Je si lop”

Këngëtarja me origjinë dibrane Bebe Rexha është një ndër këngëtaret më të suksesshme në Britani por jo vetëm. Packa se është shumë e famshme ajo na ka dhënë një mesazh shumë të fortë të gjithë Shqiptarëve.

Kohët e fundit ajo ka marrë vëmendjen e të gjithëve për faktin që shpeshherë publikon video të pamodifikuara të saj duke treguar trupin apo fytyrën pa makeup e duke i treguar vajzave ta pranojnë dhe ta duan veten ashtu siç janë.

Gjithsesi në videon e fundit Bebe ka vënë re se shumë komente kanë qënë ofenduese nga vetë shqiptarët dhe ka vendosur të përgjigjet atyre.

Bebe shkruan: “Siç e dini unë jam shqiptare dhe jam krenare për prejardhjen time, por për diçka nuk jam aspak krenare. Video që kam postuar ka shumë komente shqiptare që shkruajnë se jam si lopë, që e kam trupin katastrofë, të shpifur. Ne shqiptarët në vend ta ngremë njëri-tjetrin, vazhdimisht e ulim poshtë. Pyes veten edhe sa vajza të tjera të sukseshme shqiptare do jenë për sa kohë vazhdojmë t’i ulim ato”.

Rispondi

Inserisci i tuoi dati qui sotto o clicca su un'icona per effettuare l'accesso:

Logo di WordPress.com

Stai commentando usando il tuo account WordPress.com. Chiudi sessione /  Modifica )

Google photo

Stai commentando usando il tuo account Google. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto Twitter

Stai commentando usando il tuo account Twitter. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto di Facebook

Stai commentando usando il tuo account Facebook. Chiudi sessione /  Modifica )

Connessione a %s...

%d blogger hanno fatto clic su Mi Piace per questo: