“Po dalin këngëtarë nga Përputhen”, Erik Lloshi habit me deklaratën

Erik Lloshi në një emision të abc news është shprehur i revoltuar me faktin që disa nga këngëtarë e rinj që po dalin po paguhen sa artistët që kanë punuar prej vitesh në këtë fushë.

Ai si shembull përmendi konkurrentët e Për’puthen duke u shprehur: “Kanë arritur deri aty sa dalin këngëtarët nga show në x televizion, siç është Për’puthen. Gjysma prej tyre po bëhen këngëtarë dhe bëjnë një klip qesharak. E drejtë është kjo? Gjithsecili prej nesh ka hapësirat e veta sikurse dhe ky llumi që mundohen të bëjnë përpara dhe sa më shumë famë. Por problemi është që duhet të arrijnë deri kur i kanë limitet. Disa pronarë lokalesh nate dhe lounge, kur të marrin në telefon thotë shiko se ky që ka dalë tani, që kam më shumë followers se ty, kërkon më pak”.

Ai madje u shpreh i revoltuar dhe me artistët që i ka ndodhur një gjë e tillë por nuk e kanë ngritur zërin e tyre.

Rispondi

Inserisci i tuoi dati qui sotto o clicca su un'icona per effettuare l'accesso:

Logo di WordPress.com

Stai commentando usando il tuo account WordPress.com. Chiudi sessione /  Modifica )

Google photo

Stai commentando usando il tuo account Google. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto Twitter

Stai commentando usando il tuo account Twitter. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto di Facebook

Stai commentando usando il tuo account Facebook. Chiudi sessione /  Modifica )

Connessione a %s...

%d blogger hanno fatto clic su Mi Piace per questo: