Greqia heq karantinën dhe hap kufijtë, rregullat e reja për turistët

Pas datës 19 prill Greqia do të hapë kufirin për turistët e huaj që do të vijnë me pushime në vend. Siç raportojnë edhe vetë mediat greke do të hiqet karantina dhe turistët duhet të tregojnë tek autoritetet certifikatën e vaksinimit ose një test negativ të Covid për të hyrë në Greqi.

Ky vendimi i qeverisë greke përfshin të gjitha vendet e BE, Shtetet e Bashkuara, Mbretërinë e Bashkuar, Serbinë, Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Izraelin.

Pra nga dita e hënë udhëtarët nga BE plus këto pesë vendet e tjera do të jenë në gjendje të vizitojnë Greqinë përmes nëntë aeroporteve dhe menjëherë të bëjnë pushimet e tyre pa karantinë, gjithmonë me kusht që të kenë një certifikatë nga autoriteti kompetent i vendit të tyre për vaksinim ose test molekular negativ të 72 orëve të fundit.

Rispondi

Inserisci i tuoi dati qui sotto o clicca su un'icona per effettuare l'accesso:

Logo di WordPress.com

Stai commentando usando il tuo account WordPress.com. Chiudi sessione /  Modifica )

Google photo

Stai commentando usando il tuo account Google. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto Twitter

Stai commentando usando il tuo account Twitter. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto di Facebook

Stai commentando usando il tuo account Facebook. Chiudi sessione /  Modifica )

Connessione a %s...

%d blogger hanno fatto clic su Mi Piace per questo: