Gjermanët ndihmojnë shqiptarin dhe foshnjën e tij të porsalindur

Një Kosovar i cili jeton në Gjermani humbi gruan e tij të infektuar me Covid vetëm pak pas lindjes. 30 vjeçari u gjend vetëm me foshnjën e tij të sapolindur por fati deshi që kolegët e tij në kompaninë Odenwäller nga Butterstadt të mos e braktisin dhe ti qëndrojnë sa më pranë për të kaluar këtë situatë të vështirë.

Medjat bëjnë me dije se fatkeqësia për familjen shqiptare nisi pas infektimit të dy prindërve të foshnjës me Covid, ku gruaja ishte në muajin e 7 të shtatzanisë.

Por, pavarësisht kujdesit të mirë mjekësor ajo përsëri gjendja e saj u përkeqësua dukshëm duke humbur kështu betejën me jetën.

Kolegët kanë filluar një fushatë ndihmë për babain e ri i cili ka mbetur i vetëm me djalin e tij të sapolindur.

Rispondi

Inserisci i tuoi dati qui sotto o clicca su un'icona per effettuare l'accesso:

Logo di WordPress.com

Stai commentando usando il tuo account WordPress.com. Chiudi sessione /  Modifica )

Google photo

Stai commentando usando il tuo account Google. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto Twitter

Stai commentando usando il tuo account Twitter. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto di Facebook

Stai commentando usando il tuo account Facebook. Chiudi sessione /  Modifica )

Connessione a %s...

%d blogger hanno fatto clic su Mi Piace per questo: