Flet gazetarja: Të gjesh partner në Shqipëri është mision i vështirë

Gazetarja Hygerta Sako ishte e ftuar sot në emisionin “Live from Tirana” u shpreh se për një femër në Shqipëri është e vështirë të gjesh një partner pas të 35-ave.

Ajo u shpreh se kur një femër në Shqipëri është e realizuar, standartet e saj rriten dhe kërkon më shumë nga tjetri, prandaj është edhe me e vështirë të gjesh një partner këtu.

Ajo tha se: “Në fakt rriten standardet për një femër që është e realizuar, sa më shumë kalojnë vitet edhe standardet rriten. Kërkon nga vetja shumë, por edhe nga tjetri. Shqipëria është vend që nuk ka shumë hapësira për femra të moshës së pjekur sepse është mentaliteti që familja është e rëndësishme dhe duhet luftuar për të. Kështu është hapësirë më e ngushtë për një femër pas të 35-ave që të gjejë një partner të moshës së saj. Më duket mision shumë i vështirë”.

Rispondi

Inserisci i tuoi dati qui sotto o clicca su un'icona per effettuare l'accesso:

Logo di WordPress.com

Stai commentando usando il tuo account WordPress.com. Chiudi sessione /  Modifica )

Google photo

Stai commentando usando il tuo account Google. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto Twitter

Stai commentando usando il tuo account Twitter. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto di Facebook

Stai commentando usando il tuo account Facebook. Chiudi sessione /  Modifica )

Connessione a %s...

%d blogger hanno fatto clic su Mi Piace per questo: