Pas 40 ditësh në terapi intensive, binjakët shqiptarë fitojnë betejën me Covid-19

Binjakët Shqiptar Sibel dhe Saraj pas 40 ditëve në terapi intensive kanë fituar betejën me kovid 19. Lajmin e tillë e ka bërë të ditur ministrja Ogerta Manastirliu në rrjetet sociale.

Ajo shkruan: “Jeta triumfon në maternitetin ‘Mbretëresha Geraldinë’ ku pas 40 ditësh terapi intensive, binjakët Sabel dhe Saraj e kanë fituar betejën e jetës, falë kujdesit shembullor të mjekëve dhe infermjerëve të këtij spitali”

Rispondi

Inserisci i tuoi dati qui sotto o clicca su un'icona per effettuare l'accesso:

Logo di WordPress.com

Stai commentando usando il tuo account WordPress.com. Chiudi sessione /  Modifica )

Google photo

Stai commentando usando il tuo account Google. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto Twitter

Stai commentando usando il tuo account Twitter. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto di Facebook

Stai commentando usando il tuo account Facebook. Chiudi sessione /  Modifica )

Connessione a %s...

%d blogger hanno fatto clic su Mi Piace per questo: